עבודות

קוד קוד: עבודות

 

1

Missdata + De Geuzen

Image Tracer

2006

Code: Python, Site: DHTML

כאשר עוקבים אחרי תוצאות חיפוש התמונות בגוגל, מגלים כי הדירוג משתנה באופן תדיר בעקבות התרחשות אירועים שונים ו/או הופעתם בתקשורת. תמונות מסוימות מתקבעות כאיקוניות או כמזוהות עם התפיסה של אירוע מסוים, בעוד דימויים אחרים מתאדים מן התודעה הדיגיטלית-קולקטיבית. באמצעות ארכוב תוצאות חיפוש התמונות ובחינת השינויים שעוברים עליהן לאורך ציר הזמן, כפי שעושה Missdata בעבודתה Image Tracer, ניתן לגלות, או לפחות לדלות משהו, על אודות התנודות במאגר הדימויים של הספירה הציבורית והגורמים המשפיעים עליה.

 

 

2

ניר יניב

הצעה להשלים

2010

Adobe Air / Google Suggest API

שירה שיוצר גוגל מתוך מה שחיפשנו בו. יישום אדובי אייר שמאפשר ליצור שירי גוגל סג’סט. החוקים: שם השיר ניתן ע”י המשתמש. המשכה של כל שורה הוא תוצאה אקראית שנותן גוגל סג’סט למילה הראשונה. מכאן ממשיך גוגל ומגריל שורות קשורות שחיפש המשתמש. השיר מסתיים כששורה חוזרת על עצמה או כשאין השלמה מצד גוגל סג’סט למילה הניתנת לו.

 

3

אבי בוחבוט, ערן הדס

נגרילה תרבות

2010

Code: Java, Site : DHTML

מבחן טיורינג לשירה פוליטית. השירה הפוליטית בישראל מואשמת בהיותה גיבוב של סיסמאות, והנה ההזדמנות לבחון זאת. למשתמש מוצגים מאה בתי-שיר בני ארבע שורות, חמישים מהם נלקחו מתוך שירים פוליטיים (מאתר גרילה תרבות) וחמישים אחרים נוצרו ע”י מחשב מתוך אוצר המילים של שירי גרילה תרבות. על המשתמשים לנחש אילו שירים הם “אמיתיים” ואילו הם יצירי-מחשב.

 

 

 

4

יואב ויס

Buy The Wall

2008

DHTML / Flash

אתר מכירות רשתי המאפשר לרכוש חלקים מן חומה שסומנו ע”י האמן. פרפרזה על אתרים המוכרים חלקות על הירח, כשבשני המקרים התוקף המשפטי למכירה מוטל בספק. תוך שיטוט באתר ניתן לבצע סיור פנורמי בחלקי מכשול ההפרדה שבהם חומה.

 

5

Batt-Girl

Down The ASCII Hole

2010

DHTML / Flash

עיבוד נט.ארט אינטראקטיבי באנימציית img2ascii לסיפורה של אליס בארץ הפלאות מאת לואיס קרול. תוך תרגום גוגל חוזר ונשנה המעקר את התוכן ממשמעות, ולצד דימויים אמנותיים המורכבים מפרטים טקסטואליים מסחריים באסתטיקה “פקאצית”.

 

6

אריאל מלכה

The War of The Words

2008

Java / OpenGL

מילים מתוך טקסט נלחמות זו בזו בתלת-ממד. יישום openGL / Java שמציג בזמן-אמת טקסט ועליו מלחמה בין מילים מתוכו, שיורות זו על זו. כל האלמנטים בעבודה ניתנים לקביעה ע”י המשתמש ואז המלחמה תתחיל מחדש, בין מילים אחרות.

 

7

עלמה אלורו

Chip to Gaza

2010

Hacked Nintendo Game Boy / LSDJ

פריצת הקוד של מכשיר הגיים בוי- מאובן במושגים טכנולוגיים- העירה אותו לחיים חדשים. כעת, כסיקוונסר, הוא מאפשר תכנות מוזיקה אלקטרונית, דוגמת העיבודים לשירים הפוליטיים שמציגה עלמה אלורו. עם העברת האייפון שלכם מעל לברקוד שלצידו, תוכלו להוריד גירסת מפ3 של השיר למכשירכם ולתרום.

 

Advertisements
%d bloggers like this: